Etno-zbirka "Iz starih škrinjica"

Učenici 3.b razreda izrazili su želju za sudjelovanjem u ovom školskom projektu uz podršku svoje obitelji i učiteljice. Našoj razrednoj zajednici ovaj projekt predstavlja veliki izazov jer se temelji na pravu dijeteta za kulturnim identitetom i podrijetlom uz poštivanje sebe i drugih.

Projekt smo započeli prikupljanjem starih predmeta u svrhu stvaranja etno-zbirke i oplemenjivanja prostora škole.

Način provedbe projekta počet će izložbenom prezentacijom povodom Dana škole pod nazivom "Dan otvorenih vrata."

Zbirka će sadržavati prikupljene predmete donešenih iz obiteljskih riznica i originalnih dječjih rukotvorina rađeni na satovima domaćinstva.

Tijek projekta temeljit će se na govornoj prezentaciji učenika, pojedinačno i u grupi.

Postojat će knjiga dojmova za posjetitelje kao uspomena na zajedničko druženje.

Moto našeg projekta je : Škrinjice- Čuvarice naše povijesti

objavio: Administrator   datum: 21. 2. 2014.